OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA
PRZENAJŚWIETSZEJ TRÓJCY
16 VI 2019r.


1. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
 • w czwartekuroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7:00, 8:30, 10:30 i 18:30 (nie będzie Mszy św. o godz. 11:30 i 12:45).
  Z naszego kościoła, po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 10:30 wyruszy procesja eucharystyczna. Prosimy Franciszkański Zakon Świeckich i Młodzież Oazową o przygotowanie dwóch ołtarzy procesyjnych. Zachęcamy także do udekorowania swoich domów.
  Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach oraz grupy parafialne i całe rodziny do uczestnictwa w tej procesji.
  Od piątku będziemy obchodzić Oktawę Bożego Ciała. Codziennie, w czasie nabożeństwa czerwcowego – procesja eucharystyczna przed naszym kościołem. Zapraszamy członków grup parafialnych oraz dzieci komunijne i rocznicowe;
 • w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 • 2. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje 20 lipca pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt – 40 zł. Wyjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 6:00. Zapisy w zakrystii.

  3. Wszystkim solenizantom i jubilatom obecnego tygodnia życzymy, wielu łask Bożych i opieki Najświętszej Maryja Panny.

  4. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Artur Bereś, Bogumił Białkowski, Zenona Ustimow i Elżbieta Wardzińska. Wraz ze zmarłymi z naszych rodzin, polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

  o. Leszek Walkiewicz OFM
  proboszcz
  www.bernardyni-leczyca.pl