OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII NIEDZIELA ZWYKŁA
23 II 2020r.


1. W liturgii Kościoła, w najbliższym tygodniu przypada:
 • w środęPopielec. Msze święte z kazaniami, będą sprawowane o godz.: 7:00, 8:30, 10:00, 17:00 i 18:30. Podczas każdej Eucharystii – posypanie głów popiołem. O godz. 18:00 – Droga Krzyżowa.
  W tym dniu obowiązuje post ścisły, a więc jakościowy – nie spożywamy pokarmów mięsnych i ilościowy – trzy posiłki, w tym jeden do syta.

 • 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego – w niedziele o godz. 17:45;
 • Droga Krzyżowa – w dni powszednie o godz. 18:00.

  Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź lub stan łaski uświęcającej, Komunia św., nieprzywiązanie do żadnego grzechu, nawet powszedniego, modlitwa w intencjach Ojca św.).
  Zachęcamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i dorosłych.

 • 3. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Nieszpory niedzielne, sprawowane o godz. 18:00. W okresie Wielkiego Postu Nieszporów nie będzie.

  4. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

  5. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

  6. We wtorek 25 lutego o godz. 17:00 będzie Msza św. dla grupy Anonimowych Alkoholików.

  7. W środę o godz. 18:30 Mszę św. będzie sprawował O. Prowincjał Teofil Czarniak. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, a szczególnie członków grup parafialnych.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego, opieki Najświętszej Maryi Panny i wstawiennictwa świętych Patronów.

  9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Czesław Wełnicki i Ewa Kwarto. Polećmy Bożemu Miłosierdziu ich dusze oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek...

  o. Leszek Walkiewicz OFM
  proboszcz
  www.bernardyni-leczyca.pl