OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA
15 VII 2018r.
1. W liturgii Kościoła, w rozpoczynającym się tygodniu będziemy obchodzić:
 • w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel;
 • w środę - święto św. Szymona z Lipnicy, kapłana z naszej Prowincji zakonnej;
 • w sobotę – wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła.


 • 2. W dniu 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, Patrona kierowców, z tej racji w najbliższą niedzielę, po każdej Mszy św. będziemy poświęcać samochody.

  3. W ostatnim czasie, Róże Żywego Różańca złożyły ofiarę w wysokości 1700 zł na odnowienie figur, na frontonie kościoła. Składamy im staropolskie „Bóg zapłać”.

  4. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 21 lipca. Wyjazd o godz. 6:00 z parkingu przy klasztorze. Koszt – 40 zł. Zapisy w zakrystii.

  5. XXIII Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 6 – 15 sierpnia. Więcej informacji i zapisy – w parafii św. Andrzeja.

  6. Są jeszcze trzy wolne miejsca, na planowaną w dniach 6–13.10.2018r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

  7. Wszystkim, solenizantom i jubilatom, a także tym, którzy wypoczywają na wakacjach i urlopach, życzymy wielu łask Bożych oraz opieki i wstawiennictwa Najświętszej Maryja Panny.

  8. W ostatnim czasie odeszły do wieczności: Stanisława Zagórska i Danuta Simon. Polećmy Bożemu Miłosierdziu ich dusze oraz wszystkich naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek...  o. Leszek Walkiewicz OFM
  proboszcz
  www.bernardyni-leczyca.pl