OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU
8 XII 2019r.


1. Dzisiaj Franciszkański Zakon Świeckich uczestniczy we Mszy św. o godz. 16:00.

2. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny śpiewamy w każdą niedzielę Adwentu od godz. 8:10. W dni powszednie – Godzinki będą o 18:10.

3. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 18:00.

4. Zachęcamy dzieci, aby w dni powszednie Adwentu przychodziły z lampionami, na Msze święte roratnie o godz. 18:30. Na roraty zapraszamy także dorosłych i młodzież.

5. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • w poniedziałek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii – odpust. Msze święte z kazaniami będą o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i o 18:30 – suma odpustowa, w czasie, której wygłosi słowo Boże ks. Waldemar Majchrowski proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Błoniu;
 • w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
 • w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

 • 6. We wtorek, o godz. 17:30, w sali Róż Różańcowych będzie spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

  7. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 10:00 będziemy się modlić w intencji pszczelarzy z Rejonowego Koła w Łęczycy. Po tej Mszy, w sali Róż Różańcowych, z inicjatywy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi, oddział w Łęczycy, wygłosi wykład p. Łukasz Witczak pt. Nie ma zdrowych pszczół bez zdrowych roślin i zdrowych roślin bez zdrowych pszczół. W korytarzu przy kancelarii będzie można nabyć różne produkty pszczele oraz skosztować chleba z miodem.

  8. W najbliższym tygodniu, br. Roch będzie roznosił opłatki na ulicach: Dominikańskiej, Poznańskiej i pozostałych, na których jeszcze nie był. Codziennie – początek o godz. 16:00, w sobotę – o godz. 9:00.

  9. W zakrystii można nabyć opłatki oraz małe świece Caritas po – 5 zł. Ministranci, rozprowadzają świece również przed kościołem.

  10. Przez okres Adwentu, dary dla ubogich rodzin z naszej parafii, można składać do kosza przy ołtarzu św. Antoniego.

  11. W ostatnim czasie, została złożona ofiara na nasz kościół, w wysokości 200 zł. Składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

  12. Wszystkim, którzy w najbliższym czasie będą obchodzić swoje imieniny, urodziny lub jubileusze życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny.

  13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Krzysztof Fabisz, Janusz Drążczyk i Katarzyna Pietrzak. Pomódlmy się za ich dusze oraz za wszystkich naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek...

  o. Leszek Walkiewicz OFM
  proboszcz
  www.bernardyni-leczyca.pl