OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 25 II 2018r.
1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedzielę „Ad Gentes”. Z tej racji, przed kościołem, zbierane są do puszek ofiary na misje.

2. We wtorek 27 lutego o godz. 17:00 będzie Msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Po Mszy św. – Miting Otwarty dla wszystkich zainteresowanych tematyką uzależnień.

3. W najbliższym tygodniu przypadają dni odnowy religijnej – I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:
 • w I czwartek modlić się będziemy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja od godz. 17:00;
 • w I piątek sakrament pokuty – podczas każdej Mszy św. Po południu, dzieci i młodzież, zapraszamy na spowiedź i Mszę św. o godz. 17:00. Chorych odwiedzimy z Komunią św. od godz. 9:00, natomiast od godz. 15:00 – wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja;
 • w I sobotę – wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja – po Mszy św. o godz. 8:00.


 • 4. W niedzielę, podczas Mszy świętych przed południem, świadectwo życia i wiary z wolontariatu misyjnego w Afryce złoży Pani Monika Chudzyńska.

  5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża Świętego sprawowane są – w niedziele o godz. 17:45;
 • Droga Krzyżowa – w dni powszednie o godz. 18:00.

 • Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

  6. Zachęcamy także do adoracji Krzyża przy ołtarzu św. Franciszka. Ofiary składane przy Krzyżu adoracyjnym będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

  7. Kino Górnik w Łęczycy, zaprasza na film pt. Sprawa Chrystusa, w dniach 2 – 8 marca. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej kina.

  8. SS. Urszulanki zwracają się z prośbą, aby 1% podatku przekazać na prowadzone przez nie w Łęczycy Niepubliczne Przedszkole im. św. Urszuli Ledóchowskiej. Można to uczynić za pośrednictwem Stowarzyszenia "Dorośli Dzieciom". Wszystkie dane potrzebne do rozliczenia znajdują się na kartkach wyłożonych pod chórem i w korytarzu przykościelnym.

  9. Wszystkim, którzy w najbliższym czasie będą obchodzić swoje imieniny, urodziny lub jubileusze życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa i opieki Matki Najświętszej.

  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Edmund Płuciennik, Edmund Urbański, Józef Szopa i Stanisław Chałupnik. Polećmy Bożemu Miłosierdziu ich dusze oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek...

  o. Leszek Walkiewicz OFM
  proboszcz
  www.bernardyni-leczyca.pl