OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XX NIEDZIELA ZWYKŁA
18 VIII 2019r.


1. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • we wtorek – wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła;
 • w środę – wspomnienie św. Piusa X, Papieża;
 • w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej;
 • w sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

 • 2. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 18:00.

  3. Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę do Lourdes. Osoby, które zapisały się już na pielgrzymkę prosimy o wpłacenie ostatniej raty.

  4. W najbliższą sobotę i niedzielę, Sanktuarium w Świnicach Warckich będzie obchodzić 114. rocznicę urodzin św. Faustyny. Szczegóły na plakacie, na zewnątrz kościoła.

  5. Dyrektor Zespołu Szkół im. J. Grodzkiej w Łęczycy Andrzej Saganiak, w podziękowaniu za oddanie dla niego krwi napisał m.in.: Pragnę podziękować za bezcenny dar, który otrzymałem od tak wielu, wielu z Was. Daliście mi to, co macie najcenniejszego – cząstkę siebie – krew, ale także życzliwość i słowa otuchy. Nie będę ukrywał, że nie potrafię rozmawiać o tym bez wzruszenia (...) Dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy oddali krew, chcieli oddać krew, ale z różnych przyczyn nie mogli, przekazywali informacje, (...), aby zbiórka się powiodła.

  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela można znaleźć na stolikach pod chórem i na korytarzu.

  7. Wszystkim, solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu będą przeżywać swoje uroczystości, życzymy obfitych łask Bożych oraz opieki Najświętszej Maryi Panny i świętych Patronów.

  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności Bogumił Światłowski i Stanisława Pierścieniewska. Wraz ze zmarłymi z naszych rodzin, polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek...

  o. Leszek Walkiewicz OFM
  proboszcz
  www.bernardyni-leczyca.pl